Дитячий оздоровчий комплекс

Літній відпочинок для дітей на березі Чорного моря

Моя дитина нічого не їсть у дитячому таборі!

Міфи про дитяче харчування або «моя дитина нічого не їсть у дитячому таборі!»

Одне з важливих питань, яке задають собі батьки перед від'їздом дитини в дитячий табір, це якість харчування під час відпочинку. Контроль за якістю харчування в дитячих оздоровчих таборах здійснюється державною санітарно-епідеміологічною службою та безпосередньо лікарем медичної служби табору. В їх функції входить контроль за якістю продуктів харчування та термінами їх реалізації, контроль за дотриманням санітарних норм при приготуванні їжі, здоров'ям співробітників, що працюють на кухні.Меню харчування в дитячому таборі щодня включає в себе м'ясні чи рибні блюда, молочні продукти, зелений стіл, овочі, фрукти, свіжу випічку. Харчування в дитячому оздоровчому таборі п'ятиразове: сніданок, обід, полуденок, вечеря, друга вечеря. У меню сніданку можуть бути: бутерброди, йогурти, омлет, сирна запіканка, макарони з сосисками і сиром та ін Повноцінний обід дитячого табору - це суп, салат, гаряче блюдо і напій. Полудень найчастіше складається зі свіжої випічки, фруктів, напою. Вечеря дитячого табору складається з салату, гарячого блюда і напою. Друга вечеря видається перед сном і включає в себе напій (кефір, йогурт, сік) і кондитерські вироби (пряники, печиво, вафлі).Склад меню ще не ключ до дитячого апетиту. Ми прагнемо знайти табір, персонал якого вміє готувати не просто смачно, а по-домашньому, з любов'ю. Також дуже важливо, щоб працівники кухні працювали організовано, швидко і акуратно, і водночас були ввічливі і привітні.Існує декілька поширених міфів з питань харчування в дитячому таборі.

Міф № 1. «Моя дитина говорить, що їжа в таборі не смачна, тому він нічого не їсть».

Часто причина, за якою дитина погано їсть в таборі, може бути психологічною. По-перше, продукти приготовлені не так, як вдома, незвично. Часто батьки вдома годують дітей піцою, бутербродами, смаженими продуктами, рідко вживають перші страви - що не відповідає нормам здорового харчування. Тому таким дітям харчування в закладі здається незвичним і вони потребують адаптації. По-друге, діти мають свої пакунки з їжею (батьки попіклувались). Ви б стали добре їсти, коли у вас під рукою шоколадки, цукерки а іноді і швидкорозчинні макарони, пюре то що? Щоб розвіяти цей міф, необхідно поспілкуватися з вихователем.

Міф № 2. «У таборі дуже маленькі порції, моя дитина недоїдає!».

Дуже поширена ситуація. Вирішити її дуже просто. Необхідно переконати дитину, що, перебуваючи в таборі, він швидше вирішить цю проблему, ніж мама з татом в місті. Дитина просто повинен підійти до вожатого і сказати, що він не наївся і попросити добавки. Як з'ясовується, повідомити про це буває складніше, ніж подзвонити додому.

Міф № 3. «У таборі так погано годували, що моя дитина схуд на 2 кг!»

Відпочинок у дитячому таборі насичений активними заходами з ранку до вечора. На відміну від шкільного періоду, коли більшу частину дня дитина проводить за партою. Багато руху, емоційних подій, ігор на повітрі і регулярне правильне дитяче харчування (основа будь-якої дієти) призводить до природної втрати у вазі.

Міфів може бути ще багато, але найчастіше вони вирішуються шляхом спілкування з дитиною і вихователем. Краще всього, якщо ви підготуєте свою дитину до відпочинку в дитячому таборі і попередьте його про можливі зміни, нехай він не боїться нічого нового, пробує на смак всі страви та задоволення, які пропонує йому неповторний відпочинок у дитячому таборі.